Komerční banka: Pathfinder

O Komerční bance

Komerční banka patří mezi přední bankovní instituce v České republice, střední i východní Evropě. Jejím zákazníkem je každý pátý dospělý Čech. Banka má zdravé finanční výsledky a je součástí mezinárodní skupiny Société Générale. Nabízí služby retailového, podnikového a investičního bankovnictví. Má širokou síť poboček, přímé bankovnictví a vlastní distribuční síť.

Projekt

Pathfinder patřil v Komerční bance k nejvýznamnějším transformačním projektům. Jeho cílem bylo přinést nový technologický a businessový přístup k prodeji produktů banky. Technologicky projekt zavedl do banky zejména zcela nové principy mikroservisní architektury. Pro businessový pilot nového konceptu byla vybrána oblast spotřebitelských úvěrů.

Naše role v projektu

Konzultanti z Openwise se výrazně podíleli na business architektuře a byli zodpovědní za vedení týmu analytiků jedné z klíčových softwarových komponent, produktového katalogu, postaveného na IBM MDM. Na technické úrovni se pak podíleli na samotné dodávce projektu.

Co na spolupráci říká náš zákazník?

“V PathFinderu se nám v Komerční bance podařilo připravit solidní základ potřebný pro větší flexibilitu velké banky na prudce se měnícím trhu. Konzultanti OpenWise přispěli k tomu, že jeho výstupy jsou nyní v bance využívány jako platforma pro dodávku dalších projektů,” říká David Švejda, tribe leader Business services.