Kompetence

Mikroservisní architektura

Návrh mikroslužeb. Distribuovaná architektura. Kubernetes, OpenShift. Transakce, výkon, vysoká dostupnost, zabezpečení. Cloud.

Umíme vybudovat celou mikroservisní infrastrukturu na zelené louce, i jen dodat specialisty pro doplnění kapacit v rozjetých projektech.

Elasticsearch

Filebeat, Logstash, Elasticsearch, Kibana. Distribuovaný logovací systém, distribuovaná správa dokumentů a celá řada dalších obchodních scénářů.

Chcete například zjistit, jak snadno vybudovat DMS bez migrace všech historických dokumentů na jedno místo ? Přijďte se poradit, ukážeme vám, jak na to.

Principy CI/CD

Chcete takovou vývojovou platformu, která sama sleduje kvalitu kódu, automaticky sestavuje nové verze software, otestuje je a ty bez chyb rovnou sama nasadí ?

Dělali jsme to mnohokrát. Rádi vám pomůžeme s čímkoliv od konzultací až po vybudování celé CI/CD platformy na klíč.

Integrace

Integrační návrhové vzory, SOA, event driven architektura, domain driven design. Messaging, BPM, mikroservisy. B2B komunikace, API gateway. Monitoring, výkon, bezpečnost.

Pro každého klienta se hodí trochu jiný přístup. Máme přehled a dokážeme doporučit ten nejvhodnější.

Ovládáme technologie

Kafka
Cassandra
Docker
Redis
MongoDB
Elastic
Grafana
Terraform
Kubernetes
Helm
Kibana
Keycloak
Prometheus
AWS
Azure
ActiveMQ

Vždycky je to hlavně o lidech

Kompetence pro nás znamená nejen to, že víme, o čem téma je a něco jsme si k tomu přečetli. Je za tím systematická práce, sbírání zkušeností na projektech, investice do technologických prototypů, zaučování dalších lidí. A také mnoho času stráveného na odborných meetupech, konferencích a workshopech, pravidelné sledování novinek, psaní odborných článků a mnoho dalšího. Co děláme, v tom chceme být nejlepší.

Za každým tématem nebo produktem u nás ve firmě najdete konkrétního člověka, který ho rozvíjí a buduje. Někdy je jeden, někdy je jich víc, ale každý z nich je pro nás zárukou, že klient od nás dostane přesně tu pomoc, kterou potřebuje. Seznamte se s několika z nich:

Tomáš Hanus

Architekt, teamleader

Na velkých projektech zodpovídám za dodávku mikroservisní architektury od koncepčního návrhu až po samotný kód. Získal jsem tak zkušenosti, které může člověku dát jen praxe.

Jako technologický lídr Mikroservisní architektury v OpenWise díky tomu můžu pomoct i firmám, které s touto oblastí teprve začínají.

Karel Krema

Product owner

Jako Product owner produktového katalogu WisePorter jsem zodpovědný za jeho koncepci, model a zadání pro vývojáře.

Těší mě, že si můžu návrh udělat po svém a tak, jak jsem přesvědčený, že to bude opravdu fungovat.

Radek Čermák

Teamleader

Mám na starosti řízení vývojových týmů, ať už jako projektové dodávky, nebo u našich zákazníků. U našich projektů navrhuju i architekturu systému, který budeme dodávat.

Jsem rád, že můžu zkombinovat práci s lidmi a programování. Práce s lidmi mě inspiruje, ale programování mě také stále baví.

Karel Kovářík

Vývojář, architekt

Jsem hlavním vývojářem integrační platformy OpenHub. Řeším jak vývoj OpenHubu, tak jeho nasazení v projektech.

Baví mě sledovat, jak se nástroj, který jsem vytvořil, používá, a vylepšovat ho podle toho.

Petr Jůza

Zakladatel TechBlogu

Svůj blog o programování jsem psal už dávno, ale na čas to usnulo. Zjistil jsem ale, že u nás ve firmě se toho děje tolik zajímavého, že by byla škoda se nepodělit.

Na TechBlogu najdete články o nových technologiích, zkušenostech z vývoje i úvah o programování. Budu rád, pokud v nich naleznete inspiraci i pro sebe.

Ty

Náš nový kolega

A co zajímavého si u nás vezmeš na starost ty ?


Meetupy a školení

Pravidelně pořádáme různé odborné akce a setkání na témata, která nás zajímají. Zveme k nám odborníky z firem, které jsou technologicky na špičce, a učíme se od nich. Některé akce jsou hlavně pro lidi z OpenWise, ale celá řada událostí je veřejných. Sledujte náš kalendář a pokud vás některé téma zaujme, dejte vědět.

Nejbližší akce

tbd
Ansible & Keycloak FuckUps