Freelo Elasticsearch

Freelo je online aplikace pro snadnou organizaci práce v týmu. Díky Freelu celá firma ví, co má dělat. Je nejdoporučovanější český nástroj pro pracovní komunikaci.

O projektu

Hlavním cílem projektu bylo zavedení nové služby pro fulltextové vyhledávání v aplikaci Freelo, která respektuje zvolený uživatelský jazyk. Společným jmenovatelem pak byl záměr zvýšit relevantnost vyhledávání a rychlost načítání. Technickým cílem bylo zavedení technologie Elastic do technologického výběru aplikace Freelo. 

Naše role v projektu

Pro potřeby projektu hledala společnost Freelo experty se zkušenostmi s technologií Elastic. Náš tým měl na starosti návrh řešení a částečnou implementaci služeb pro vyhledávání v aplikaci. 

Řešení

Připravili jsme návrh struktury dat v Elasticu a implementovali základní konstrukty (search template a quick search template pro našeptávač, který vyhledává v průběhu psaní hledaného výrazu). Dále jsme pomáhali s návrhem synchronizace dat z primárního úložiště v PostreSQL do Elasticu, což je jedna z největších výzev těchto řešení – mít konzistentní, spolehlivá a zároveň aktuální data včetně dostatečně rychlé uživatelské odezvy. V rámci našeho řešení jsme také ladili relevance vyhledávání (search engine scoring).

Co na spolupráci říká náš zákazník?

Díky spolupráci s OpenWise Solutions jsme se vyhnuli různým přešlapům, které by nás během projektu jistě čekali. Ceníme si jejich expertní znalosti a aktuálně se chystáme na pokračování projektu, kdy se zaměříme na performance a škálování” říká Karel Dytrych, CEO Freelo.